Т.в.о начальника ОВА Володимир Когут наголосив, що на сьогодні важливим є питання забезпечення нашої енергостійкості, оскільки маємо певні ризики скорочення обсягів генерації електроенергії у березні поточного року.
«В умовах регулярних російських атак на енергосистему держави Уряд розробив механізм покриття дефіциту електричної енергії промислових підприємств за рахунок імпорту. Це дозволить підприємствам диверсифікувати джерела постачання. Під час примусових обмежень на внутрішньому ринку підприємства продовжуватимуть отримувати імпортовану електроенергію, чим забезпечать свою безперебійну роботу», – зауважив Володимир Когут.
Він акцентував, для того, щоб й надалі підприємства могли ефективно проводити свою господарську діяльність є кілька варіантів забезпечити себе безперебійним електропостачанням. Зокрема – це встановлення власних альтернативних джерел генерації. В області вже є позитивний досвід окремих підприємств, які використовують когенераційні установки та сонячні станції. Крім того, вони можуть продавати енергію іншим споживачам за рахунок надлишку виробленої електричної енергії.
Директор технічний АТ «Полтаваобленерго» Сергій Гудзь зауважив, що в енергосистемі важливий баланс між виробітком електроенергії та її споживанням. Про переваги для підприємств, які закуповуватимуть електричну енергію йдеться у відповідних постановах Кабінету Міністрів України. Зокрема це постанови від 27. 10. 2023 р. № 1127; від 30 .05 2024 р. № 611; від 6.08.2024 №882; від 26.11.2024 № 1342
«Кожен, хто бажає долучитися до закупівлі імпортованої енергії, може ознайомитися з відповідними постановами й зрозуміти для себе важливість закупки імпортованої електричної енергії», – сказав Сергій Гудзь.
Він додав, що одна з переваг закупівлі імпортованої електричної енергії – це не застосування до непобутових споживачів, у загальному обсязі споживання електричної енергії яких, у кожній розрахунковій годині обсяг придбаної імпортованої електричної енергії становитиме не менше 60 відсотків, заходів з примусового обмеження електропостачання. Для того, щоб споживач міг скористатися можливістю придбати імпортовану електроенергію, повинні виконуватися дві умови:
1) наявність у споживача автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії, що забезпечує можливість отримання даних комерційного обліку електроенергії в реальному часі;
2) наявна технічна можливість системи розподілу не застосовувати заходи з примусового обмеження електропостачання до цього споживача (тобто розподіл електричної енергії здійснюється окремою лінією, до якої не приєднані інші споживачі).
Діалог Влади Та Бізнесу 1
Діалог Влади Та Бізнесу 3
Діалог Влади Та Бізнесу
Підпишіться, щоб отримувати листи.