У заході взяли участь заступник директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ПОВА Андрій Сорочинський, регіональна координаторка програми «Ти як?» Юлія Ющенко, керівник відділення Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області Оксана Атаманюк. Офлайн та онлайн доєднались 197 учасників.
Як наголосив Андрій Сорочинський, підтримка ментального здоров’я працівників – складова безпеки і здоров’я на роботі, що сприяє сталості бізнесу.
«Вже сьогодні наслідки війни негативно впливають на ментальне здоров’я населення. Тому підприємствам і організаціям потрібно забезпечити підтримку психологічно здорового робочого середовища. А також постійно вдосконалювати й посилювати роботу у цьому напрямі. Підтримка ментального здоров’я – один із маркерів щодо уникнення трудових спорів у майбутньому», – зазначив він.
Про сучасні стратегії підтримки ментального здоров'я на робочому місці детально розповіла регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» Юлія Ющенко.
«Пандемія, війна, безумовно, вплинули на психічний стан населення. За даними ВООЗ, кожна п’ята людина в умовах війни може мати психічні розлади. Гідною відповіддю на це стала Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована першою леді Оленою Зеленською. Коли говоримо про бізнес, то це насамперед люди. Інвестування в ментальне здоров'я працівників – це запорука успіху бізнесу. Щоб запобігти психоемоційному вигоранню та підтримати добробут персоналу, власники можуть скористатися послугами фахівців, що допоможе підвищити продуктивність та залученість працівників, зменшити плинність кадрів, створити позитивний імідж компанії тощо. Зокрема, у Полтаві сьогодні працюють Ментал Хаб БО «Світло надії», Центр життєтійкості Карітас Полтава та інші сервіси, де можна отримати професійну допомогу та підтримку для себе і своїх працівників», – сказала Юлія Ющенко.
Досвідом реалізації програми турботи про ментальне здоров’я працівників поділилася заступник директора одного з підприємств області Олена Бабенко.
Учасники зустрічі окремо розглянули повноваження та завдання Національної служби посередництва і примирення.
«Ми сприяємо вирішенню колективних трудових спорів між працівниками та роботодавцями. Надаємо консультації, роз’яснення, допомагаємо визначитися з вимогами, щоб налагодити соціальний діалог. За час нашої роботи, а це 26 років, в області зафіксовано 69 колективних трудових спорів»,– зауважила Оксана Атаманюк.
Представникам бізнесу надали практичні поради для розвитку навичок емоційної грамотності. Поділилися лайфхаками чіткого планування робочих завдань та як досягти work-life balance.
#тияк
Андрій Сорочинський
Юлія Ющенко
Оксана Атаманюк
Зроблено В Україні (3)
Ментальне Здоров Я
Підпишіться, щоб отримувати листи.