• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Mental Trek: на базі обласного НТЦ надавачів соцпослуг навчали ефективним методам з підтримки ментального здоров’я

22 липня 2025, 13:43

  • Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
  • Департамент соціального захисту населення
Навчання 5

Фізичне здоров’я та загальне самопочуття людини досить тісно пов’язане з її психоемоційним станом. На жаль, реалії сьогодення є щоденними викликом для нервової системи, рівня тривожності, негативних думок, адже неможливо бути осторонь, коли твоя країна потерпає від агресії ворога.

Безперечно, для фахівців професій «людина – людина», які в своїй щоденній роботі взаємодіють та працюють з людьми з числа уразливих категорій громадян, тобто не лише виконують свої обов’язки, а дійсно турбуються про інших, розділяють їх життєві ситуації та пропускають їх через себе.

Наукові дослідження та перевірені методики дозволяють мати низку інструментів, які стануть в нагоді для самостійної підтримки власного ментального здоров’я. Зокрема, саморегуляція та можливість знаходження емоційних стимулів та позитивних якорів – важливі навички, які мають розвивати в собі представники надавачів соціальних послуг, котрі щоденно взаємодіють з родинами, які опинились в складних життєвих обставинах.

Днями для представників надавачів соціальних послуг, а саме Горбанівського та Гадяцького геріатричних, Кротівського, Грабарівського, Високо-Тополянського психоневрологічного будинків-інтернатів; Новосанжарського дитячого будинку-інтернату,  а також представники надавачів соціальних послуг Полтавської, Шишацької, Горішньоплавнівської, Кременчуцької, Омельницької тергромад проведено тренінг з підвищення професійної компетенції зі збереження психічного здоров’я «Mental Trek».

Захід відбувся на базі Навчально-тренінгового центру соціальної роботи обласного центру соціальних служб за авторською програмою сертифікованих тренерок Людмили Дерев’янко та Світлани Даценко. 

«Всі наші навчальні програми сформовані відповідно до запитів потенційних учасників: представників, надавачів соцпослуг. Тому інструменти підтримки ментального здоров’я, особливо в період повномасштабного вторгнення не втрачають актуальність.  Цей навчальний захід спрямоване на розширення та закріплення знань про сутність психічного здоров’я та психологічного благополуччя, розвиток власних поведінкових стратегій, сприятливих для психічного здоров’я, зменшення стигми й дискримінації щодо людей, які мають психічні розлади, сприяння засвоєнню навичок віднайдення й прийняття зважених самостійних рішень», – коментує психологиня, фахівець обласного центру Світлана Даценко.

Протягом навчального дня учасниками опановано теоретичні та практичні знання в межах 6 модулів (станцій) програми. А саме:

  • «Психічне здоров’я – це про всіх». Обговорення змін життєвих ситуацій у форматі «мозкового штурму»;
  • «Mental quest». У форматі гри учасники навчаються відрізняти правду від міфів у царині психічного здоров’я, орієнтуватися в сучасних реаліях, критично оцінювати інформацію
  • «Мозок, душа, тіло – одне ціле». Обговорення кейсів щодо вибору тих поведінкових стратегій, які зберігають та поліпшують психічне здоров’я людини
  • «Булінг: як розпізнати й подолати». Виокремлення різновидів булінгу та з’ясуванні адміністративної відповідальності за нього, але й у сприянні усвідомленню явища булінгу як руйнівної загрози психічному і фізичному здоров’ю особистості.
  • «Коло допомоги» - обговорення життєвих ситуації, які можуть бути пов’язані з виникненням психічних розладів.
  • «Живи, дихай, відчувай» (Принципи самодопомоги під час воєнних дій). Обговорення ситуації, у які може потрапити людина під час військових дій, що вона відчуває в цей час, а також як людина може заспокоїтись у небезпечній ситуації та допомогти близьким психологічно.

За результатами навчання учасники отримали підтверджуючі сертифікати та відповідні ЄКТС кредити. Дякуємо всім за активну участь, чекаємо на нові зустрічі.

Поділитись

Теги

соцзахист
Обласний центр соцслужб

Новина за темою

Обласний центр соцслужб: Патронатна родина - соціальна послуга, яка створює родинне середовище для дитини. Проведено чергове навчання вихователів
22/07/2025
ДСЗН: заходи з підтримки ментального здоров’я для підопічних Горбанівського пансіонату
22/07/2025
За пів року майже 3,2 тис. жителів Полтавщини скористалися допоміжними засобами реабілітації
22/07/2025
Навчання 2

Навчання 2

Навчання 3

Навчання 3

Навачання 1

Навачання 1

Навчання 4

Навчання 4

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Шість учасниць ініціативи Державної служби зайнятості вже працевлаштовані Шість учасниць ініціативи Державної служби зайнятості вже працевлаштовані
22/07/2025
Онлайн-курс із цифрової безпеки: «Very Verified 2.0»
22/07/2025
У межах проєкту «Рух без бар’єрів» оглянули об’єкт в Опішнянській громаді
22/07/2025
Держрибагентство: Половина червневого промислового вилову – з Кременчуцького водосховища
22/07/2025
Володимир Когут відвідав виставку «Струни душі народної»
22/07/2025
Огляд стану довкілля Полтавської області за ІІ квартал 2025 року
22/07/2025
«Юстиція військовим»: Мін’юст, Міноборони та Мінветеранів запустили спільний соціальний проєкт для Захисників та Захисниць
22/07/2025
Обласний центр соцслужб: Патронатна родина - соціальна послуга, яка створює родинне середовище для дитини. Проведено чергове навчання вихователів
22/07/2025
Медичний фронт: досвід, виклики, мабутнє
22/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту