22 липня 2025, 15:06
Ця сімейноорієнтована соціальна послуга передбачає надання тимчасового догляду, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин, які тимчасово або на певний період унеможливлюють проживання дитини разом із ними, несуть загрозу для її життя та здоров’я.
Патронатна сім’я – тимчасова форма влаштування: термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. За окремих обставин орган опіки та піклування може його продовжити цей термін, однак не більше ніж до шести місяців.
Відповідно до законодавчо затвердженого Порядку створенян патронатної родини та влаштування до неї дитини, кандидат в патронатні вихователі, який пройшов первинний відбір на рівні громади, разом із повнолітнім членом своєї сім’ї, який братиме участь у наданні послуги (чоловік або дружина кандидата), проходить обов’язкове навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики.
На Полтавщині такі навчання на постійній основі здійснюються на базі Полтавського обласного центру соціальних служб, зокрема 22 липня розпочато навчання для чергової групи.
«Безперечно, масштабування послуги патронатної родини – є вкрай важливим для забезпечення кращих інтересів дитини. Це відповідь на противагу інституційному догляду. Це те, що може і повинно розвиватись на рівні територіальних громад, як інструмент комплексної соціальної підтримки сімей з дітьми. Тимчасове влаштування дитини під патронат, в першу чергу, дозволяє мінімізувати травматичний досвід для дитини, яка в силу непереборних обставин не може проживати у власній родині, надати їй альтернативне здорове бачення взаємовідносин в сім’ї, рівню піклування та уваги. І для родини, яка перебуває в СЖО, це можливість вирішити свої проблемні питання, в тому числі за допомогою громади, остаточно не тративши зв'язок із власною в майбутньому. Тому, зі свого боку, в обласному центрі ми робимо все можливе, для сприяння розвитку патронату як з боку кандидатів в батьки, так і методичного супроводу самих громад» – коментує Оксана Помагайбо психологиня, фахівчиня обласного центру, сертифікована на здійснення підготовки патронатних вихователів.
Наразі в Полтавській області функціонує 24 сім’ї патронатних вихователів, до 20 таких родин влаштовані 42 дитини із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Якщо Ви зацікавлені стати патронатним вихователем, відповідаєте основним критеріям (є повнолітнім громадянин України, який має досвід виховання дитини й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації дитини в своєму домі та не маєте заборонних факторів, визначених постановою) ЗВЕРТАЙТЕСЬ до служб у справах дітей або надавачів соціальних послуг Ваших територіальних громад.
Отримайте більше інформації та консультації. Подаруйте дитині родинне тепло. Чекаємо Вас на навчання в Обласному центрі.
Навчання 1 (1)
Навчання 2 (1)
Навчання 3 (1)
Підпишіться, щоб отримувати листи.