25 лютого 2025, 08:00
Народився О.Квасницький у селі Лиса Гора на Миколаївщині. У 1925 році закінчив Кам’янець-Подільський сільськогосподарський інститут, після чого розпочав свою професійну діяльність на Дніпропетровській сільськогосподарській дослідній станції. Згодом викладав у Вінницькому сільськогосподарському технікумі.
У 1931 році його направили на роботу до Полтавського науково-дослідного інституту свинарства, з яким було пов’язано понад 50 років життя Олексія Володимировича. Саме в Полтаві розкрився його науковий талант.
Упродовж усього життя О. В. Квасницький невпинно працював над розширенням наукових горизонтів, присвятивши себе дослідженням, спрямованим на підвищення продуктивності сільськогосподарських тварин. Його праця ґрунтувалася на глибокому вивченні фізіологічних процесів і розробці теоретичних основ у цій сфері.
Як дослідник, педагог і винахідник, він зробив значний внесок у розвиток галузі. У 1964 році за його ініціативою в Полтаві було створено першу в країні спеціалізовану станцію штучного запліднення свиней.
Квасницьким О. В. вперше у світі одержані хірургічним способом поросята-трансплантати.
Коло його наукових інтересів становило вивчення фізіології травлення, обміну речовин, лактації, вищої нервової діяльності і розмноження сільськогосподарських тварин. О. Квасницький був новатором запровадження низки хірургічних методів, технологій вирощування та підвищення продуктивності свиней. Загалом на його рахунку понад 20 винаходів і 200 наукових праць.
О. В. Квасницький приділяв велику увагу підготовці фахівців для аграрного сектору. Поряд із науковою роботою вів активну громадську діяльність: був постійним членом оргкомітету Міжнародного конгресу з питань фізіології, членом центральної ради Українського фізіологічного товариства.
Його наукова та практична діяльність була високо оцінена як в Україні, так і у світі. За видатний внесок у розвиток науки він отримав низку державних нагород. У 2000 році його ім’я було присвоєно Інституту свинарства, нині – Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН.
На фасадах приміщень Інституту свинарства НААНУ та Полтавського державного аграрного університету відкрито меморіальні дошки на честь О.Квасницького.
З нагоди 125-річчя від дня народження Олексія Володимировича Квасницького працівники відділу документів із технічних та природничих наук Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського підготували виставку-портрет «Вчений зі світовим ім’ям».
Підпишіться, щоб отримувати листи.