02 липня 2025, 11:00
В рамках заходу голова СВК Анатолій ПАСЮТА ознайомив учасників із діяльністю господарства, ефективними методами господарювання в умовах сьогодення, зокрема утримання та догляду за поголів'ям ВРХ, технологіями заготівлі кормів для худоби. Підприємство утримує біля 4,0 тис. голів ВРХ, в тому числі 1,2 тис. голів корів, є племзаводом з розведення ВРХ української чорно-рябої молочної породи. Також учасники оглянули посіви ранніх зернових та бобових культур, обговорили питання початку жнивної кампанії.
Директор Департаменту Сергій ФРОЛОВ проінформував керівників господарств про результати зустрічі з Міністром аграрної політики і продовольства України Віталієм КОВАЛЕМ. Відмітив, що в ході зустрічі з Міністром були обговорені питання подальшого розвитку тваринництва, ключові виклики та можливості галузі. Наголосив, що серед регіонів України Полтавщина є одним із ведучих регіонів у даній галузі. По кількості поголів’я ВРХ, в тому числі корів, в усіх категоріях господарств область займає 2 місце по Україні, в сільськогосподарських підприємствах – 1 місце. З виробництва молока в усіх категоріях підприємств та сільськогосподарських підприємствах область посідає перше місце та виробляє відповідно 10% та 15% валового надою в державі.
Також Сергій ФРОЛОВ відмітив, що Мінагрополітики вже погоджено постанову Кабінету Міністрів України щодо компенсації за придбаних господарствами племінних нетелів та телиць. Компенсація буде надаватися лише підприємствам, які зареєстровані в Державному аграрному реєстрі.
Під урожай 2025 року в усіх категоріях господарств області належить до збирання 1,7 млн га сільськогосподарських культур, в тому числі зернових та зернобобових – 818,3 тис. га та технічних – 715,9 тис. га. Ранніх зернових культур підлягає до збирання 347,3 тис. га.
Прогнозований початок збиральних робіт – перша декада липня. Масовий збір урожаю припаде на другу декаду липня.
До збирання ранніх зернових культур в області підготовлено 4575 зернозбиральних комбайнів та накопичено достатньо пального. Це дає змогу за сприятливих кліматичних умов, вчасно провести збір ранніх зернових культур в стислі агротехнічні строки.
У ході заходу науковці Полтавського державного аграрного університету презентували портативну лабораторію листової діагностики рослин Агровектор ПФ-014-02 для визначення стресового стану рослин та потреби в макро- і мікроелементах (N, P, K, S, Ca, Mg, B, Cu, Zn, Mn, Fe, Mo, Co, J).
Голова Ради сільгосптоваровиробників Полтавщини Іван КОЧЕРГА наголосив, що такі засідання сприяють обміну досвідом, дають можливість ознайомитися з новітніми досягненнями в аграрній галузі та згуртовують аграріїв і надихають на нові успіхи.
На завершення заходу присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять тих, хто віддав життя за незалежність і територіальну цілісність України.
20250702 082628
20250702 082645
20250702 092958
20250702 082701
Підпишіться, щоб отримувати листи.