У фокусі – обговорення стратегічних завдань у сфері загальної середньої освіти, яка оновлюється, реформується задля майбутнього наших дітей.
«Рада перебувати на Полтавщині та брати участь у цьому форумі. Освітянська проблематика актуальна для кожної громади. Чому вона важлива? Освіта, безперечно, не є сутністю в собі. У подальшому вона пов’язана з нашим економічним розвитком, що дає основу для майбутнього і визначає, яким воно буде, – зауважила Надія Кузьмичова. – Сьогоднішня зустріч сповнена різних питань, конструктивних дискусій, які дозволять окреслити спільні шляхи руху й досягати результатів».
За словами заступника начальника Полтавської ОВА Антона Чубенка, на рівні держави й області всі освітні ініціативи – у пріоритеті.
«На Полтавщині освітні питання із громадами відпрацьовуємо постійно. Вдячний органам місцевого самоврядування, освітянам, які завжди долучаються до такого роду заходів, форумів. Дякую профільному міністерству за увагу й підтримку. У межах форму обговоримо питання реформи шкільної освіти, впровадження предмету «Захист України», формування освітніх просторів, фінансування та державних субвенцій», – зауважив Антон Чубенко.
Для учасників форуму організували масштабну освітню виставку, в контексті якої презентували спектр новацій, ідей та послуг для сфери освіти.
Школярів – активних учасників освітніх активностей, а також їхніх наставників відзначили грамотами та дипломами Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА за значні досягнення в сфері освіти, реалізацію молодіжної політики в Полтавській області.
У межах панельної дискусії обговорили формування мережі профільних ліцеїв на Полтавщині. Так, проєктна мережа ліцеїв становить 54 – професійного спрямування, 81 – академічного. Передбачене коригування з урахуванням пропозицій тергромад.
У фокусі освітньої спільноти – формування осередків викладання предмету «Захист України» в області. На це для Полтавщини передбачена субвенція в розмірі 88,6 млн грн. Для професійного розвитку вчителів – 5,1 млн грн, закупівлю необхідного обладнання та інвентарю – 83,5 млн грн.
Незмінно триває реформа шкільного харчування в області. 450 кухарів закладів освіти пройшли навчання в кулінарному хабі. Субвенція на харчування учнів початкових класів у 2025 році становить 127,7 млн грн.
В освітніх закладах Полтавщини триває реалізація програми ментального здоров’я «Ти як?», спрямована на запровадження психологічної підтримки на робочих місцях, профілактику емоційного вигорання, тренування практик саморегуляції, оновлення знань із першої психологічної допомоги, проводять інформаційно-просвітницькі вебінари з питань комунікації та етики спілкування.
З Освітянами
Зал (7)
Нагородження (5)
Виставка (2)
Виступ (3)
Дрон
Підпишіться, щоб отримувати листи.