16 квітня 2025, 11:00
«За перші три місяці 2025 року понад 1,5 тис. людей з інвалідністю отримали майже 5 тис. необхідних засобів реабілітації. На це із держбюджету було спрямовано 43,4 млн грн. Продовжуємо працювати, щоб забезпечити якісними допоміжними засобами реабілітації кожного, хто цього потребує», – розповів т.в.о. начальника Полтавської ОВА Володимир Когут.
За його словами, найзатребуванішими позиціями засобів реабілітації є:
- ортопедичне взуття – 2341 виріб на суму 4,2 млн грн отримали 652 особи, у тому числі 133 дитини з інвалідністю;
- протезно-ортопедичні вироби – 857 виробів на суму 29 млн грн отримали 379 осіб, у тому числі 40 дітей з інвалідністю;
- протези молочної залози – 840 виробів на суму 0,6 млн грн отримали 180 осіб;
- засоби для реабілітації – 598 одиниць на суму 1,7 млн грн отримали 395 осіб, у тому числі 10 дітей з інвалідністю;
- засоби для пересування – 181 виріб на суму 6 млн грн отримали 179 осіб, у тому числі 21 дитина з інвалідністю.
За зверненнями 62 осіб з інвалідністю, проведено ремонт 82 допоміжних засобів реабілітації на загальну суму 1,6 млн грн.
«Люди, які самостійно придбали необхідні засоби реабілітації, можуть отримати грошову компенсацію в межах граничної ціни, затвердженої Мінсоцполітики. Цьогоріч уже 88 осіб отримали відшкодування на загальну суму 300 тисяч гривень», – додав Володимир Когут.
Для отримання протеза або іншого засобу реабілітації особа має подати заяву у зручний для себе спосіб, а саме:
- онлайн: через соціальний портал Мінсоцполітики https://soc.gov.ua/services/dzr або електронний кабінет особи з інвалідністю https://ek-cbi.msp.gov.ua/
- офлайн шляхом звернення до однієї з зазначених установ в своїй громаді: ЦНАП; структурного підрозділу з питань соціального захисту населення (ОСЗН); територіального відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (ФСЗОІ).
Крім того, на сайті Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю доступні буклети із покроковими алгоритмами, як отримати засоби реабілітації (https://www.ispf.gov.ua/news/na-sajti-fondu-opublikovano250217).
Ознайомитися із особливостями державної програми протезування також можна на спеціальній онлайн-платформі – protez.msp.gov.ua. На ній доступні відповіді на поширені запитання, що стосуються документів до заяви, компенсації, ремонту та обслуговування протезу або іншого засобу реабілітації.
Підпишіться, щоб отримувати листи.