27 грудня 2024, 11:53
ПДАУ
Учні Полтавщини зібралися на І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України у 2024/2025 навчальному році. Учасники представили свої роботи у різних наукових відділеннях і секціях:
Екологія та аграрні науки: аграрні науки, екологія, охорона довкілля.
Хімія та біологія: загальна біологія, психологія.
Інформаційні технології: комп’ютерна інженерія, кібербезпека, програмна інженерія, навчальні ігрові програми, віртуальна реальність, Internet-технології, WEB дизайн, системи та технології штучного інтелекту, безпека інформаційних і телекомунікаційних систем.
Математика: прикладна математика, статистика.
Захід розпочався з урочистого онлайн-відкриття, під час якого перший заступник міського голови Валерій Пархоменко підкреслив, що успіхи учнів – це не лише гордість для кожного з нас, а й вагомий внесок у розвиток освіти та іміджу міста.
Участь у конкурсах Малої академії наук України вже стала доброю традицією для полтавських школярів. Цього року юні дослідники представили понад 300 наукових робіт у різних галузях знань. Такі результати є свідченням системної роботи педагогів, учнів і їхніх батьків, а також сприяють популяризації науки серед молоді.
Потім ректор Полтавського державного аграрного університету Олександр Галич привітав офлайн учасників конкурсу і наголосив на важливості створення умов для розвитку юних дослідників у школі. Адже саме в шкільні роки закладаються основи для подальшої наукової кар’єри. ПДАУ зі свого боку готовий надати молодим науковцям усе необхідне для реалізації їхніх амбіцій. Також Олександр Галич запросив усіх охочих долучитися до дружньої родини Полтавського державного аграрного університету.
Юні науковці активно працювали в секціях, демонструючи свої знання, вміння та творчі ідеї. Учасники мали унікальну нагоду поділитися результатами своїх досліджень та отримати неоціненний досвід, який стане основою для їхнього подальшого розвитку.
Цей захід не лише сприяв обміну ідеями, але й створив платформу для професійного зростання молодих науковців. Упевнені, що здобуті знання та навички допоможуть їм досягати нових вершин у науковій діяльності.
ПНПУ
Відбувся Всеукраїнський конкурс з вирощування кристалів для учнів 1-11 класів. Організатор конкурсу – Комунальний заклад Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді». Конкурс є не лише стимулом для вивчення хімії, а й платформою для виявлення та розвитку талантів молодих науковців.
У конкурсі взяли участь 84 учні із 10 територіальних громад Полтавської області , які представили свої роботи у двох номінаціях:
«Наукові спостереження»;
«Вирощені кристали».
Роботи оцінювали компетентні журі, до складу якого увійшли:
Голова журі: завідувачка кафедри хімії та методики викладання хімії ПНПУ ім. В. Г. Короленка Надія Шиян;
Члени журі: старша викладачка кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи ПУЕТ Надія Гнітій, завідувачка навчально-наукової лабораторії «Загальної біотехнології» ПДАУ Катерина Кожушко.
Журі конкурсу відзначили високий рівень представлених робіт та зазначили, що учасники успішно впоралися із поставленим завданням, продемонструвавши ефективність своїх досліджень.
Бажаємо учасникам нових звершень на шляху наукового пізнання!
ПДМУ
Нині медичний світ тримається на тріаді: освіта, наука й охорона здоров’я. Дослідження заради дослідження нікому непотрібні, вони повинні мати практичне втілення і конкретні результати.
Саме трансляційній медицині, котра передбачає якнайшвидше перенесення теоретичних розробок у сферу практичного застосування, належатиме провідна роль у розвитку біомедицини протягом найближчих десятиліть. Трансляційна медицина визначає оптимальні механізми впровадження найбільш значущих досягнень фундаментальної науки в клінічну практику з метою якнайшвидшого вирішення актуальних проблем клінічної та профілактичної медицини.
З такою метою сьогодні освітній компонент «Трансляційна медицина» у Полтавському державному медичному університеті за ініціативи гаранта програми «Медицина» професора Ігоря Кайдашева та завідувачки кафедри внутрішньої медицини № 3 з фтизіатрією доцентки Оксани Борзих розроблено для широкого кола молодих науковців – для здобувачів ступеня доктора філософії з медицини, стоматології, педіатрії, а також для всіх зацікавлених. Курс доступний на освітній платформі закладу.
Особлива увага у курсі приділяється поглибленому вивченню методів використання нових знань в клінічній практиці, на перенос клінічних спостережень і питань у наукові гіпотези для перевірки в клінічних умовах. Викладання компонента у нашому закладі узгоджується з баченням європейського наукового товариства, яке визначає трансляційну медицину як «міждисциплінарну гілку біомедичної області, що підтримується трьома основними стовпами: навколо кабінету лікаря, біля ліжка хворого, та у співтоваристві».
Для обговорення передових наукових досліджень у галузі біомедицини у науковому співтоваристві здобувачами доценткою Оксаною Борзих організовано бінарну лекцію за участю провідного фахівця з питань впливу важких металів та навколишнього середовища на стан здоров’я людині професора Бхану Панвара, якій є знаним спеціалістом у світі з питань вивчення наук про ґрунт та навколишнє середовище» (CCS, Haryana Agricultural University, Hisar, Індія). Темою лекції стала проблема небезпечних важких металів у ґрунтах та їх рекультивація.
Лектор детально зупинився на характеристиці забруднення ґрунтів, методології оцінки ризику та фіторемедіаційних технологіях. Своїми висновками він викликав жваву дискусію серед аспірантів і викладачів, зокрема, усі цікавилися можливостями запобігання впливу важких металів на стан здоров’я людини з урахуванням останніх досягнень в цьому напрямку.
Підпишіться, щоб отримувати листи.