26 листопада 2024, 16:41
На базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» провели засідання журі та захист робіт понад 20 учасників.
Цей конкурс на Полтавщині проводять щорічно із метою залучення учнів до поглибленого вивчення фізики, формування науково-дослідницького світогляду, створення умов для самореалізації юних науковців Полтавщини.
До участі в заході долучилися заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончаковський, в.о. ректора Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Володимир Онищенко, в.о. директора КЗ «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді» Валерій Биков.
«Захист конкурсних робіт проводять в одному з кращих навчальних закладів вищої освіти України та зарубіжжя. Нині в ньому навчаються студенти з майже всіх регіонів країни. Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – це взірець у підходах і до навчальних процесів, і до облаштування матеріальної бази для здобувачів знань, – зауважив Антон Чубенко, – окрім того, тут діє унікальний Музей науки – локація, яка постійно змінюється, трансформується, удосконалюється, має інтерактивний характер, і показує наочно всім, що таке фізика. Адже без цієї науки в нашому житті не відбувається нічого. Бажаю всім учасникам конкурсу не зупинятися на досягнутому, розвиватися і завжди йти вперед разом із наукою».
«Приємно бачити сповнені ентузіазмом обличчя дітей. Фізика – одна із фундаментальних наук. Вона дуже важлива для розвитку багатьох галузей. Дякую всім причетним до організації та участі в конкурсі, а молодим дослідникам - подальших здобутків та перемог», – сказав Євген Кончаковський.
Володимир Онищенко акцентував, що саме фізика, а також її практичне застосування молодими поколіннями допоможе у відбудові України вже у післявоєнний час.
Символічно, що захист робіт провели у залі засідань вченої ради університету, щоб діти максимально прониклися атмосферою заходу.
Учасники обласного конкурсу для учнів 7-11 класів «Фізика в житті людини» пройшли коротке тестування та презентували свої дослідницькі проєкти у двох номінаціях: «Експериментальна фізика» та «Прикладна фізика».
Під час аналізу робіт журі звертали увагу на різноплановість тематичних аспектів наукових проєктів, а також креативний підхід до виконання та презентації.
Школярі Полтавщини, які взяли участь у конкурсі, мали змогу не тільки захистити свої роботи, але й поспілкуватися з однодумцями та відвівати Музей науки.
Підпишіться, щоб отримувати листи.