22 листопада 2024, 15:10
Зокрема, в межах співпраці з Консультативною Місією Європейського Союзу в Україні (КМЄС), яка створена для сприяння реформуванню сектору цивільної безпеки, в Полтаві відбувся міжнародний форум «Об’єднаймося! Інвестуймо у запобігання насильству щодо жінок та дівчат».
Захід відбувся на базі НУ «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» в межах міжнародної кампанії «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства» з метою висвітлення кращих практик та актуальних проблем у сфері запобігання та протидії домашньому, гендерно зумовленому насильству та насильству щодо дітей в умовах військового конфлікту.
Участь у форумі взяли представники облвійськадміністрації, Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини, правоохоронних органів, експертного середовища, територіальних громад області.
Про забезпечення рівних прав й можливостей чоловіків та жінок на регіональному рівні: нові моделі підтримки населення та міжвідомчої співпраці розповіла заступник Директора Департаменту соціального захисту населення Олена Панова.
«Питання міжвідомчої взаємодії є дійсно наскрізним поняттям сьогодні, адже це не просто співпраця та обмін даними між установами й організаціями різного підпорядкування, а практично щоденна спільна робота. – зазначила Олена Панова – Наразі в області розвинена мережа надавачів соціальних послуг, які забезпечують підтримку постраждалих осіб через свої спеціалізовані служби, діють центри життєстійкості та простори соціальної адаптації, які завжди відкриті для жителів своїх громад. Наше спільне завдання зробити все можливе, щоб допомога постраждалим була доступною, своєчасною та якісною. Тобто запропонувати людині всі можливі варіант та способи отримання підтримки з яких вона обере той, що найбільше відповідає запиту».
Під час виступу на панельній дискусії презентували й діяльність неформального об’єднання «Коаліція 1325 Полтавщина», яка відкрита до співпраці з громадами у питаннях надання експертного супроводу профільного законодавства, розробки місцевих стратегій та програмних документів, посилення гендерно орієнтованого урядування, налагодження системної роботи в питаннях протидії ДН/ГЗН та проведення заходів для населення.
На завершення блоку озвучили ключові вектори, за якими розвивається та діє міжвідомча співпраця в області за напрямом гендерної політики, а саме:
- забезпечення імплементації норм міжнародного права та приведення власної нормативної правової бази до рівня європейський та світових стандартів;
- формування нульової толерантності в населення до всіх проявів дискримінації та насильства;
- активізація корекційної роботи з кривдниками та проблематики забезпечення спеціалізованого навчання фахівців за цим напрямом;
- посилення інституційної спроможності тергромад через надання якісних та доступних публічних послуг: соціальних, медичних, освітніх адміністративних тощо.
Підпишіться, щоб отримувати листи.